Jak a kde hledat.
· Někdy postačí poptat se ve svém okolí, sousedů, maminek v parku nebo starších lidí. Nevěřili byste, kolik hudebně vzdělaných lidí žije v našem okolí, aniž bychom se o tom dozvěděli.
· Také může být přínosné obvolat okolní školy, zda k nim nějaký učitel nedojíždí a potom si na něj vzít kontakt a domluvit se osobně, vyjde to vždy levněji než přes agenturu.
· A pokud ani tam neuspějete, začnete vyhledávat na internetu, je vždy dobré vyhledávat i případné recenze a než si někoho pustíme domů, pokusit se o něm zjistit co nejvíce.
· Také existují agentury, které tvoří učitelům hudby jakousi nadstavbu, zde máte určité záruky solidnosti, ale vyjde to dráž.
· A samozřejmě hudební školy. Pokud ji nemáte v dosahu, tak i zde se můžete poptat, zda jsou učitelé ochotni zajíždět domů a za jakých podmínek.
A jak se nejlépe domluvit?
Pokud máte již naprosto jasno, na jaký nástroj chce dítě hrát, máte napůl vyhráno. Přesto se stává, že pro daný nástroj nemá vlohy, dobře stavěné prstíky, nebo třeba trpělivost. Proto je lepší, pokud je to tedy možné, domluvit se s učitelem na několika hodinách takzvaně „na zkoušku“ a teprve poté pokračovat v učení, nebo najít jiný nástroj, případně jiného učitele. Je-li učitel seriózní, měl by na to přistoupit.
A nakonec malý tip pro šťastlivce z Brna a okolí.
V Brně působí velice šikovný a schopný domácí učitel hudby jménem Radim Babák. Učí hře na akordeon, kytaru a flétnu. Je mezi dětmi velice oblíben, má k nim přátelský a individuální přístup.
Přes týden zajíždí do základních škol v okolí, kde vyučuje, večery věnuje individuálním žákům. Tak pokud právě někoho takového hledáte, můžete jej zkusit. Třeba se ještě nějaká hodinka najde.
Každopádně dejte svým dětem hudební vzdělání, mají-li jen trochu zájem. Takový koníček je na celý život a prospěje určitě víc než sezení u počítače.